Kërcënim i madh nga armët bërthamore në botë ... ngre shqetësime reale për ne, pasi ne jetojmë në një mjedis ku janë të magazinuara ose të dislokuara 90% e armëve bërthamore të globit.

Tërmeti i madh/ Instituti gjerman: – Ja nga sa rrezikohet Shqipëria. 5 gusht 2018.

Më shumë se 460 njerëz kanë vdekur pasi një tërmet me madhësi 6.9 goditi ishullin indonezian të Lombokos.

Lajmi i tërmeteve që vazhduan edhe pas mesnatës në Shqipëri është pasqyruar nga mijëra media në botë. Aeroplani me krahët më të mëdhenj e më të gjerë në botë e ka përfunduar me sukses fluturimin e vet të parë, ka njoftuar aviokompania amerikane Stratolaunch. Tërmeti i parë është regjistruar në orën 04:00 me shkallë të Rihterit 6.4 në Durrës, ndërsa i dyti ishte me magnitudë 5.4 shkallë të Rihterit dhe u regjistrua në ora 07:10. Sipas të dhënave, si pasojë, me jetë e […] Ai fluturoi dy orë mbi shkretëtirën Mohava në Kaliforni, në lartësi nderi në pesë kilometra e ka bërë disa manovrime përfshirë dhe aterrimin e simuluar. 10 TERMETET DHE 10 VULLKANET ME TE MEDHENJ NE BOTE 1. Tërmeti i parë është regjistruar në orën 04:00 me shkallë të Rihterit 6.4 në Durrës, ndërsa i dyti ishte me magnitudë 5.4 shkallë të Rihterit dhe u regjistrua në ora 07:10. Në orët e hershme të mëngjesit të së martës, dy tërmete të fuqishme kanë goditur Shqipërinë. Shperndaj Ne Facebook Shperndaj Ne Twitter. Mediat gjermane shkruajnë se janë mbi 100 të plagosur dhe qindra godina të dëmtuara. Goditja rrafshoi shtëpitë, xhamitë dhe bizneset, duke shpërngulur rreth 350,000 njerëz. Me vetëm dy shkrepa qe ngrihen rreth 50 metra mbi nivelin e detit, vullkani inaktiv Pūhāhonu në Havai nuk duket kushedi se çfarë. 5 gusht 2018. Tokio, Japoni (37 126 000 banorë) Qyteti më i madh në botë është Tokio me mbi 37 milion banorë. Lajmi i tërmeteve që vazhduan edhe pas mesnatës në Shqipëri është pasqyruar nga mijëra media në botë. 10 TËRMETET DHE 10 VULLKANET MË TË MËDHENJ NË BOTË 2.

Shumë prej atyre që janë dislokuar mund të aktivizohen brenda disa minutash”.

Sipas të dhënave, si pasojë, me jetë e […] Në orët e hershme të mëngjesit të së martës, dy tërmete të fuqishme kanë goditur Shqipërinë. Më të lexuarat Projekti i qendres tregtare ne UAE Ndërkohë, ato që do vijnë më pas do jenë me intensitet të madh.

Ministri saudit i Financave, Mohamed al-Xhadaan tha në mbrëmjen e së Shtunës, 2 maj, se vendi i tij, eksportuesi më i madh në botë i naftës së papërpunuar, do të marrë hua rreth 60 miliardë dollarë këtë vit për të mbuluar një deficit të madh buxhetor. 10:47 / 22.09.2019. Tërmetet kanë marrë me miliona jetë njërëzish në 100 vitet e fundit dhe përmirësimet në teknologji kanë ulur paksa numrin e vdekjeve, raporton BBC.

Ministri saudit i Financave, Mohamed al-Xhadaan tha në mbrëmjen e së Shtunës, 2 maj, se vendi i tij, eksportuesi më i madh në botë i naftës së papërpunuar, do të marrë hua rreth 60 miliardë dollarë këtë vit për të mbuluar një deficit të madh buxhetor.